logo

let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Mesh Brode

  • 28 Nisan 2023

Mesh Brode

Tekstilde ağ şeklinde oluşan ve balık ağına benzeyen mesh brode farklı özellikte olan kumaşların genel ismidir. Ağ şeklinde olan örgünün iplik kalınlığı ve sıklığına göre çok çeşitli alanlarda kullanılır. Bu anlamda mesh kumaş çeşitleri de oldukça fazladır. Çok çeşitli olduğu için hangi desen ya da hangi türü isterseniz tamamen size yönelik olarak kumaş üretimi sağlıyoruz.

Mesh Brode Özellikleri

Çok çeşitli alanlarda kullanılabilen mesh brode özellikleri oldukça fazladır. Genel anlamda yüksek nefes alına bilirliği olduğu için takım sporları dünyasında en iyi seçimlerden biridir. Yani spor salonunda sentetik örgü kıyafetler pek çok kişinin üzerindedir. Özellikle büyük spor giyim şirketleri tarafından daha çok tercih edilen kumaşlardır. Bununla beraber tayt benzeri korseler, örgü kumaş ve esnekliğin yüksek olması da giyim eşyası açısından yaygın bir şekilde kullanılmasına yardımcı olur.

Bu giysiler kadınlar tarafından daha çok vücutlarına şekillerini değiştirebilmeleri için kullanılır. Örneğin bu kumaş göğüsleri kaldırabilir, karnı sıkılaştırabilir ya da yağları gizleyebilir. Aynı zamanda bu kumaş türü çok çeşitli iç çamaşırlarda da kullanılabilmektedir.

Mesh brode maliyeti diğer kumaşlara göre çok daha uygun fiyatlı olduğu için de pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ancak bu durum örgü sıklığına ve hammadde türüne göre değişiklik gösterebilir. Parlak bir mesh kumaş daha pahalı iken basit bir tül şeklinde üretilen kumaşlar daha ucuz olabilmektedir. Mesh kumaş hammaddesi ise genel olarak naylon ve polyester gibi sentetik elyaflar ile oluşur. Ancak şu an güçlendirilmiş diğer elyaflar ile de kullanılabilmektedir. Kumaş performans açısından sentetik elyaflar dışında olan kumaşları çok fazla tavsiye etmiyoruz.

Mesh Brode Çeşitleri

Kalınlık, hammadde, kumaş içeriği ve desene yönelik olarak mesh brode çeşitleri kendi aralarında değişmektedir.

Polyester Mesh

Genelde atletik ve spor giyimlerde tercih edilen çoğu örgü olan bir türdür. Bu kumaş oldukça hafiftir. Bu durumda nemi de fitiller. Diğer kumaş türlerinden daha farklı olarak bu kumaş ter ile tıkanmaz. Bu durumda oldukça nefes aldığı söylenebilir.

Naylon Mesh

Naylon örgülerinin en ikonik uygulamalarından biridir. Bu çeşit giysi yapımında çok tercih edilmez. Daha çok çamaşır torbası ya da çadır ekranları eşyaları için tercih edilir. Bununla birlikte genel olarak gece elbiseleri gibi hafif giyimlerde tercih edilir.

Tül Mesh

Daha çok parlak renkli olan dans giyimlerinde tercih edilen bir mesh brode türü olarak kullanılır. Belirli durumlarda bu tür örgü kumaşlar çevreden gelen etkileri azaltan ipekten tül yapılır. Aynı zamanda naylon ya da polyesterden yapılmış tülü bulmak oldukça yaygındır. Bu kumaş türü genel olarak dokulu bir görünümü oluşturmak için tercih edilir.

Güçlü Mesh

Güçlü mesh çeşidi daha çok güç örgüsü sıkıştırma yetenekleriyle bilinir. Korse ve spor giyimlerde sıklıkla tercih edilir. Bu tür neredeyse şeffaf göründüğü için belirli durumlarda ev dekorasyonunda tercih edilir. Korse gibi türlerde daha çok polyester, naylon gibi kumaşlar tercih edilir.

Powernet

Powernet, yoğun bir örgüye sahip olan mesh kumaş türüdür. Genel olarak sutyen, üst tayt ve kontrol fişleri gibi giysi çeşitlerini şekillendirmesi için sıklıkla tercih edilir. Power mesh olarak da bilinen bir türdür.

Bu tür çeşitler dışında daha farklı çeşitleri de kullanmak ve yaptırmak isteyen kişiler bizlerle iletişime geçerek tamamen ihtiyaçlarına göre kumaş çeşidini satın alabilir. Tamamen isteklerinize yönelik olarak farklı renk ve desenlerde mesh brode üretimi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.