logo

let’s make something together

Give us a call or drop by anytime, we endeavour to answer all enquiries within 24 hours on business days.

Find us

PO Box 16122 Collins Street West
Victoria 8007 Australia

Email us

info@domain.com
example@domain.com

Phone support

Phone: + (066) 0760 0260
+ (057) 0760 0560

Adanada Brode mi Arıyorsunuz?

 • 28 Nisan 2023

Adana Brode

Kağıt, deri ya da kumaş üzerine el ya da makine ile Adana Brode tarafından yapılan kabartma dekoratif işlemine brode denir. Bu işlem için genel olarak gümüş ya da altın tel kullanılırken aynı zamanda ipek ya da pamuk ipliği de kullanılır. Tamamen sizin istek ve ihtiyaçlarınıza yönelik malzeme tercihi yapılır.

Brode Nedir?

12. yüzyılın olduğu dönemlerde Homeros Destanı’nda yazılırken kullanılan bir sistemdir. Mısır’da Firavunların saltanatlarının sürmüş olduğu devirlerde ortaya çıkmış ve bununla beraber işlenmeye başlanmıştır. Son dönemlerde çok popüler hale gelmeye başladığı için pek çok kişi tarafından da merak edilmeye başlanmıştır.

Homerus’un da bu destanları Ramses’in sağlamış olduğu olanaklar ile Mısır’Da yazdığı söylenir. Önceden el emeği olarak işlenen bu işlemeler zaman içerisinde dokuma tezgahları, daha sonra ise binlerce iğnesi olan yüksek hızlı ve bilgisayar kontrolü olan modern makinalar ile işlenmeye başlanmıştır.

Brode Özellikleri Nelerdir?

Çok çeşitli özellikleri olmasıyla beraber Adana Brode firması olarak dilediğiniz şekilde brode üretimi sağlıyoruz. Özelliklerinin fazla olması aynı zamanda kullanım alanlarını da artırır. Siz de nerede kullanmak istiyorsanız eğer ona yönelik olarak bizlerle iletişime girdiğiniz takdirde istediğiniz şekilde brode sahibi olabilirsiniz. Brode özellikleri bakılacak olursa şu şekilde sıralanır;

 • Kullanılan ürüne yönelik olarak özelliklerde çok çeşitli değişkenlikler görülebilmektedir.
 • Genel olarak ev tekstilinde tercih edilen bir işlemedir.
 • Özellikle nevresim takımları, masa örtüsü, havlu gibi takımlar da sık sık Brode kumaş tercihi yapılmaktadır. Perdelerin alt kısımlarında da yine pek çok kişi burada kumaş tarafından tercih etmektedir.
 • Özellikle yeni evlenecek olan çiftler bu özel kumaşı tercih ederek yeni evlerinde kullanabilmektedir.
 • Son modaya uyumlu olması da tercihler arasında yer alır.
 • Brode kumaş genel anlamda giyim sektöründe de sıklıkla tercih edilen bir kumaştır.
 • Hem dış giyim de hem de iç giyim de çeşitli desen ve renklerde burada kumaşlar yapılabilmektedir.
 • El emeği oldukları için oldukça kaliteli ve güzel bir görüntüye da sahiplerdir.
 • Brode deseni aslında tek bir model değildir. Genel olarak üreticinin isteği doğrultularında farklı desenlerde ve farklı renklerde olan burada kumaşlar üretilebilmektedir. Yani sizler bize hangi desen ya da hangi renkleri istiyorsanız bunları ileterek tamamen hayalinizdeki gibi hatta hayalinizdekinden çok daha güzel kumaşlara sahip olabilirsiniz.
 • Seri ve makine üretimi ilk olarak 1848 senesinde İsviçre’de başlayarak dünyanın pek çok yerinde üretime geçmiştir.
 • Ülkemizde ise burada kumaş üretimi özellikle son dönemlerde sıklıkla bulunur.
 • Brode kumaşlar İran, Rusya gibi çeşitli ülkelere de ihracat yapılır.

Brode Kumaş Nasıldır?

Son dönemlerde moda haline gelmeye başladığı için pek çok kişi brode kumaşlarının nasıl olduğunu merak ediyor. Satın alırken kendilerine uygun olması ya da alerjen herhangi bir etken olmadığını öğrenmek ister. Brode kumaşlar genel anlamda pamuktan üretilir. Bu sayede herhangi bir alerjen olmadan herkesin rahatlıkla kullanılması sağlanır.

Pamuktan ürettiğimiz için herhangi bir şekilde terletme endişeniz olmasın. Hem yaz aylarında hem de kış aylarında gönül rahatlığıyla kullanılabilen bir kumaştır. Pamuk kumaş dışında jakarlı brode kumaşlar de en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Genel olarak giyim sektöründe bu tarz kumaşlar sıklıkla tercih ediliyor. İşlemeli tül ya da Fransız brode kumaşları da isteğe göre yapılır.

Sizler de tamamen kendinize uygun ve hayalinizdeki brode kumaşlardan isterseniz Adana Brode olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Tamamen istediğiniz renk ve desenlerde kumaş yapmak mümkündür.